Real Madrid vede po výhře v San Sebastianu španělskou ligu už o 14 bodů

foto Utkání 33. kola španělské fotbalové ligy San Sebastian - Real Madrid, 26. dubna 2024. Hráč Realu Madrid Arda Güler (vlevo) a Robin Le Normand z domácího týmu.

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili 1:0 v San Sebastianu a mají v čele španělské ligy náskok už 14 bodů před druhou Barcelonou, kterou před pěti dny porazili po obratu v "Clásicu". Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho se šestou ligovou výhrou za sebou naladili na úterní první semifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov, kvůli němuž dnes zkušený italský kouč nasadil kombinovanou sestavu.

Jediný gól zápasu vstřelil ve 29. minutě devatenáctiletý turecký talent Arda Güler, jenž po přihrávce Daniho Carvajala při prvním startu za Real v základní sestavě skóroval podruhé v madridském dresu.

San Sebastian měl několik možností k vyrovnání. V prvním poločase odvolal VAR trefu bývalého hráče Realu Takefusy Kuba kvůli předchozímu faulu, po přestávce Mikel Oyarzabal skóroval z ofsajdu a při další šanci jeho střela po teči Antonia Rüdigera skončila vedle.

Realu zbývá v lize odehrát pět zápasů, Barceloně o jeden víc. San Sebastian zůstal šestý a v neděli se na něj může dotáhnout Betis Sevilla.